• schoenbrunnvorparkaussen.jpg
  • neu5hausbanner.JPG
  • rudolfsheim.jpg
  • Hauptbanner.jpg
  • stantonheader.jpg
  • rudolfsheimbanner.jpg
  • schoenbrunninnen.jpg

Duszpasterze

Proboszczem parafii pod wezwaniem błogosławionej Hildegard Burjan jest ks. Martin Rupprecht, dyplomowany teolog. Urodził się 5 listopada 1963 roku w Eslarn (Oberpfalz) w Bawarii). Na kapłana został wyświęcony 27 czerwca 1992 roku w Regensburgu.

Wikariuszami parafialnymi są księża Vladimir Hajdinjak i Marek Stasiowski, który jest między innymi odpowiedzialny za duszpasterstwo polonijne w parafii.

 

Ks. dr Marek Stasiowski urodził się w 12 marca 1969 w Januszkowicach (województwo podkarpackie). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Kazimierza Górnego 21 maja 1994 roku w Rzeszowie. Jest doktorem teologii ze specjalizacją w zakresie historii Kościoła.

 


 

Krótka historia naszej wspólnoty.

 Początek naszej wspólnoty przypada na niedzielę 8 września 2013 roku. W tym dniu została odprawiona pierwsza msza św. w języku polskim. Od tego momentu gromadzimy się w każdą niedzielę o godzinie 1130 na słuchanie Słowa Bożego i sprawowanie Najświętszej Ofiary.

Organizowaliśmy wszystko od podstaw: księgi liturgiczne, książeczki z tekstami modlitw i pieśni religijnych, które są dostępne dla każdego wiernego, grupę ministrantów i ministrantek, lektorów i grupę wokalno-muzyczną.

Głównym celem naszej wspólnoty nie jest stworzenie odrębnego ośrodka duszpasterstwa polonijnego. My chcemy kultywować naszą religijność w języku ojczystym i jednocześnie brać czynny udział w całym życiu kulturalno-religijnym, które jest organizowane w języku niemieckim przy kościele Chrystusa Króla w Neufünfhaus. Corocznie organizujemy między innymi wspólny karnawałowy bal parafialny, wspólną Drogę Krzyżową z kościoła w Rudolfsheim do kościoła w Neufünfhaus, wspólną procesję na Boże Ciało jak również wspólne przygotowywanie wieńców adwentowych czy wspólne sprzątanie i przystrajanie świątyni. W naszej parafii istnieje wiele możliwości zaangażowania się w życie parafialne tak dla dzieci, młodzieży dorosłych czy ludzi starszych wiekiem.

 

   
   
   

Kommentar schreiben


Sicherheitscode
Aktualisieren