Godine 2021. župa Hildegard Burjan je donirala pomoć od 85.744 eura!

Iskreno zahvaljujemo svim donatorima, svima koji su na bilo koji način pomogli da pravedno rasporedimo povjerena nam dobra.

 

 

 

 

Ovaj veliki iznos podijeljen je na:
 

Individualna pomoć

Savjeti i posredovanje često su važan korak. U tome pomažu župni uredi ulažući puno vremena. Novčana pomoć se daje u pojedinačnim slučajevima prema određenim kriterijima. To je prošle godine iznoslio 12.596,82 eura.

Pomoć za crkvene humanitarne organizacije u zemlji i inozemstvu

Osim Caritasa postoje i druge crkvene humanitarne organizacije za koje župa prikuplja: Sternsingeraktion, akcija "Sei so frei", zaklada Elisabeth za žene u nevolji, Missio, pokret za žene, MIVA, grupe za samooporezivanje i mnoge druge. Prošle godine za ove humanitarne organizacije prikupili smo ukupno 35.828,69 eura.

Grupe za samooporezivanje

U našoj župi Hildegard Burjan postoje dvije grupe za samooporezivanje i zaklada koje pozivaju ljude na konkretne projekte.

Eine-Welt-Gruppe Neufünfhaus

Od 1987. godine grupa podupire projekte u suradnji s klubom za razvojnu pomoć koji jačaju samopouzdanje žena u Indiji i omogućuju im školovanje.

  • Kontakt: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
  • Račun: Selbstbesteuerungsgruppe, IBAN: AT13 1100 0094 8313 3600,  BIC:  BKAUATWW

Grupa je 2021. poslala 2800 eura potpore Indiji.

Grupa za samooporezivanje Schönbrunn-Vorpark

Ova grupa godišnje odlučuje koji će projekti biti nagrađeni.

  • Kontakt: trenutno putem župnog ureda: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Grupa je 2021. isplatila 4500 eura projektima u Indiji, Brazilu i Tanzaniji.

Zaklada „Jugend fördern – Grenzen überspringen“.

Fokus je na školskom obrazovanju u Pakistanu, Etiopiji i Tanzaniji.

  • Kontakt: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!, 0699 1 882 22 41, www.stiftungjugendfoerdern.de

Zaklada je 2021. donirala ukupno 30.019 eura raznim školskim projektima u Pakistanu i Tanzaniji.

Ustroj i uprava župe

Župa sve ove projekte omogućuje dobrovoljnim angažmanom mnogih pojedinaca, svojim prostorima, svojom upravom, svojom tehničkom opremom i na kraju, ali ne i najmanje važno, svojim naviještanjem riječi Božje! Pružena pomoć je znak naše vjere!

Ostale aktivnosti

Distribucija hrane Le+O

Tjedno se u našoj župi podijeli oko 1/1.5 tone namirnica. To čini oko 80 tona godišnje. Svakog petka po tri do četiri sata pomaže 20 volontera. To je više od 3000 sati godišnje.

Pučka kuhinja (Wärmestube)

Od siječnja do ožujka 900 ljudi moglo je provesti dan u župnoj dvorani te se za njih kuhalo. Posluženo je oko 2.000 obroka. Ukupno je to bilo oko 900 sati volonterskog rada.

Odakle pristiže novac?

Prihodi od milodara kod kipa sv. Antuna u naše tri crkve u potpunosti pripadaju župnom Caritasu. To je prošle godine iznosilo 1200 eura. Tu su i naši buvljaci, kazalište itd.

Osim toga tu su i pojedinačni donatori koji daruju upravo župnom Caritasu prigodom svojih rođendana, obljetnica ili drugih osobnih prigoda. U 2021. to je iznosilo 7.567 eura. U posebnim hitnim slučajevima pomoć se pruža iz uobičajenog župnog proračuna. Župa ionako osigurava cjelokupnu strukturu pomoći, kao i troškove grijanja, čišćenja i ostalih izdataka za pučku kuhinju (Wärmestube) i Le+O.

Osim ovih milodara, određene donacije daruju se i crkvenim dobrotvornim ustanovama tijekom nedjeljnih bogoslužja, a naravno najveća pomoć je akcija povodom blagdana Tri kralja (Sternsingeraktion). U 2021. godini ukupno je 56 djece i mladih prikupilo prihod od 22.062 eura.


Uzor nam je naša župna zaštitnica Hildegard Burjan: uvidjela je i analizirala potrebu te se je zauzela za slabe u društvu. Nije pitala što drugi mogu učiniti ili što bi politika trebala preuzeti. Blažena Hildegard Burjan moli za nas!

U smjernicama naše župe Hildegard Burjan stoji:

„Ljudi nisu stvoreni da budu sami – U bilo kojoj dobi je korisno upoznati istomišljenike. Pozivamo ljude svih dobi da formiraju zajednice i grupe. Da bismo to učinili, potrebni su nam ljudi koji pomažu u oblikovanju stvari.

Ako mnogi pomažu onda se razvija zajedništvo.

Živahan suživot u zajednicama nastaje samo uz pomoć brojnih volontera. Jako smo zahvalni na vašem crkvenom doprinosu koji je temelj za financiranje naših raznolikih zadataka.”

{jcomments off}